Eksperimentinės dokumentikos filmų programa  

Visi filmai

Bendra seka

Dominikonų vienuolės laboratorijoje mėgina išsaugoti nykstančias salamandras, nuo seno garsėjančias regeneracinėmis savybėmis. Žvejai senkančiame Packuaro ežere Meksikoje nebesugauna žuvies. Inžinieriai masinės gamybos obuolių ūkyje Vašingtone tobulina dirbtiniu intelektu valdomus derliaus nurinkimo prietaisus. Trys skirtingos situacijos susipina pasakojime apie žmogaus atsakomybę naudojant gamtos išteklius, o taip pat pakitusias ribas tarp natūralumo ir dirbtinumo.

„Bendrą seką“ rekomenduoju ypač tiems, ką sudomins „Sąmonės teatras“ ir „Paskutinieji dalykai“. Filme svarstoma apie ateitį ir amžiną žmogaus norą kontroliuoti viską – darbo jėgą, gamtos išteklius ir netgi mirtį. (Eglė Maceinaitė)

Mary Helena Clark

Mary Helena Clark – Niujorke gyvenanti menininkė, kuria filmus, videomeną ir instaliacijas. Clark filmuose tyrinėjamos naratyvo stilistinės priemonės, kino materialumas, optinės apgaulės. Jos kūryba pristatyta tarptautiniuose Roterdamo ir Niujorko kino festivaliuose, taip pat festivaliuose „Cinéma du Réel“, „Viennale“.

Mike Gibisser

Mike’as Gibisseris – kino kūrėjas ir menininkas, kurio darbuose išblunka riba tarp esė, naratyvinio, eksperimentinio ir dokumentinio kino. Režisieriaus filmai pristatyti meno galerijose ir prestižiniuose kino festivaliuose: Oberhauzeno kino festivalyje, Harvardo kino archyve, „Sundance“ kino festivalyje.

Filmo seansai

09.23 Šeštadienis
  • „Skalvija“ (Vilnius) 21:10

09.25 Pirmadienis
  • „Skalvija“ (Vilnius) 20:50


Informacija

Režisieriai: Mary Helena Clark, Mark Gibisser
Operatoriai: Mary Helena Clark, Mark Gibisser
Montažas: Mary Helena Clark, Mike Gibisser
Garsas: Mary Helena Clark, Mark Gibisser
Muzika: Andrew Bernstein, Bonnie Jones, Annea Lockwood, Nate Wooley, Madame Data
Prodiuseriai: Graciela Guerrero-Reyes, Mary Helena Clark, Mike Gibisser
JAV, 2022, 77 min.