Pagrindinė programa  

Visi filmai

Daug triukšmo dėl mirties

Filmuodamas dokumentinį filmą Indijoje, režisierius sulaukia netikėto skambučio iš savo dėdės. „Man atrodo, kad mirštu“, – dramatiškai sako jis. Neįtikėtinomis istorijomis viliojantys tolimiausi pasaulio kampeliai atsiduria nuošalėje – pasirodo, įdomiausios istorijos yra visai čia pat. Simonas grįžta rūpintis ekscentriškuoju dėde ir nukreipia į jį kamerą. Deividas – buvęs aktorius, nuolat skaitantis ir cituojantis Šekspyro „Karalių Lyrą“, tad dėmesys jo nė kiek neglumina, anaiptol – padeda atsiskleisti charizmai, jautrumui ir gyvybiškumui. Šis filmas – tai nepagražintas žvilgsnis į senatvę, apleistumą, vienišumą, ir nesenstančią sielą, apsigyvenusią mirštančiame kūne. Karalius Lyras ruošiasi mirti ir išgyvena paskutinįjį gyvenimo aktą. 

Šio filmo kūrėjas negirdėtas Lietuvos auditorijai, filmas estetiškai nepatrauklus, kartais net atgrasus, o jo tema – artėjanti mirtis. Bet „Daug triukšmo dėl mirties“ – nepamirštamas! Filmo herojus – tikras karalius Lyras, nepakenčiamas ir absurdiškas, užtat su pavydėtinu polėkiu, o jo įpėdinis – filmo režisierius – pasižymi retu nuoširdumu ir pagarba. Meistriškai papasakota istorija, kurioje sutelpa gyvenimas su visais įmanomais gaisrais (tiesiogine šio žodžio prasme), krizėmis, ir meile – daug meilės. (Eglė Maceinaitė)

Simon Chambers

Simonas Chambersas 14 metų dirbo su socialiai pažeidžiamais paaugliais. 2004 m. baigė Nacionalinę Londono kino ir televizijos mokyklą, ten studijuodamas pelnė apdovanojimą už geriausią studento dokumentinį filmą Europoje. Pirmasis ilgametražis režisieriaus filmas „Visos laimingos santuokos prasideda nuo ašarų“ (2006) rodytas BBC kanalo, apkeliavo daugiau kaip 30 šalių televizijas. Šiuo metu Chambersas kuria dokumentinius filmus ir dėsto Jungtinėje Karalystėje bei Naujajame Delyje.

Apdovanojimai

Tarptautinis Amsterdamo dokumentinių filmų festivalis – apdovanojimas už geriausią režisūrą, 2022

Filmo seansai

09.27 Trečiadienis
  • „Skalvija“ (Vilnius) 19:05 Pristatymas

09.29 Penktadienis
  • „Skalvija“ (Vilnius) 17:45 Pristatymas

09.30 Šeštadienis
  • „Arlekinas“ (Klaipėda) 16:00


Informacija

Režisierius: Simon Chambers
Operatorius: Simon Chambers
Montažas: Claire Ferguson
Garsas: Frédéric Hamelin, Sylvianne Bouget
Muzika: Irene Buckley
Prodiuseris: David Rane
Gamintojas: Soilsiu Films
JK, Airija, 2022, 85 min.