Pagrindinė programa  

Visi filmai

Pilietis K

Žurnalistinės dokumentikos portretas: Michailas B. Chodorkovskis. Žlugus Sovietų Sąjungai šis žmogus, oportunistiškai pasinaudojęs situacija, tapo oligarchu, o netrukus – ir turtingiausiu Rusijos žmogumi. Taip pat – Putino kritiku ir politiniu priešu. Dešimt metų jis buvo kalinamas, o šiuo metu gyvena egzilėje Londone ir aktyviai dalyvauja opozicijos judėjime. „Aš nesu idealus, bet turiu idealų“, – teigia jis. Pasitelkdamas kontroversišką M. B. Chodorkovskio asmenybę, režisierius pasakoja šiuolaikinės Rusijos istoriją. Jį papildo buvusio BBC žurnalisto Martino Sixsmitho ir „The Moscow Times“ steigėjo Derko Sauerio liudijimai, sumaniai parinkta archyvinė medžiaga ir sąmojingas montažas.

„Man atrodė, kad ideologiškai jis [Putinas] – mūsiškis. Mūsų kartos žmogus, kuris iš esmės viską supranta ir nori Rusiją vesti ta pačia kryptimi kaip ir mes – į atvirumą ir demokratiją. Oi, kaip aš klydau!“  Michailas B. Chodorkovskis

Alex Gibney

Amerikiečių dokumentinio kino režisierius ir prodiuseris. 2010-aisiais žurnalas „Esquire“ įvardijo Gibney’ų „vienu svarbiausių šių laikų dokumentikos kūrėjų“. 2007-aisiais režisierius už filmą „Taksi į tamsiąją pusę“ laimėjo JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimą. Filmas pasakoja apie afganų kilmės taksi vairuotoją, kurį kankino ir nužudė Bagramo oro pajėgos. Už darbą kino ir televizijos srityje Alexas Gibney’us taip pat yra gavęs „Emmy“, „Grammy“, „Peabody“ bei daug kitų apdovanojimų.

Rinktinė filmografija

Išradėja: ieškant kraujo Silicio slėnyje, 2019
Išsiaiškinimas: scientologija ir tikėjimo kalėjimas, 2015
Mes vagiame paslaptis: „Wikileaks“ istorija, 2013
Mea Maxima Culpa: tyla Dievo namuose, 2012
Casino Džekas ir Jungtinės Pinigų Valstijos, 2010
Klientas Nr. 9: Elijoto Spitzerio pakilimas ir nuosmukis, 2010
Taxi į tamsiąją pusę, 2007
„Enron“: protingiausi vyrai kambaryje, 2005

Filmo seansai

09.25 Penktadienis
  • Skalvija (Vilnius) 20:45

10.04 Sekmadienis
  • Skalvija (Vilnius) 18:50


Informacija

Režisierius: Alex Gibney
Scenarijus: Alex Gibney
Operatoriai: Mark Garrett, Denis Sinyakov
Montažas: Michael J. Palmer
Garsas: Robert Logan, Ivor Guest
Prodiuseriai: John Battsek, Alex Gibney, P. J. Sandwijk, George Chignell, Erin Edeiken
Gamintojai: Passion Pictures, Jigsaw Productions, Storyteller Productions
Jungtinė Karalystė, JAV, 2019, 128 min.