VDFF premjera / „Trys skrybėlės“  

Visi filmai

Trys skrybėlės

 „Trys skrybėlės“ – pasakojimas apie tris unikalius skrybėliuotus kūrėjus: aktorių Valentiną Masalskį, filosofą Algį Mickūną bei dailininką Rimantą Olšauską.

Tai šviesi, džiaugsminga ir filosofiška istorija ne tik apie talentingas asmenybes su skrybėlėmis, bet  ir apie gyvenimo ir kūrybos polėkį, džiaugsmą bei prasmę.
Visi filmo herojai šiek tiek panašūs: savo brandžiu mąstymu, fundamentaliais darbais, visatos supratimu ir, be abejo, savo siluetu, kurį „įformina“  skrybėlė. Tačiau taip pat visi jie be galo skirtingi. Nors Algis Mickūnas – vyriausias iš šios trijulės, jis spinduliuoja jaunatviškumu, laisvumu ir nepralenkiamu proto aštrumu. Valentiną Masalskį daugelis gali pavadinti filosofu. Jo mintys apie aktoriaus darbą, kūrybą – išminčiaus traktatai; jis griežtai laikosi savo principų bei pažiūrų ir siekia pagal juos ugdyti studentus. Jiems jis – guru, mokytojas tikrąja to žodžio prasme.
Ramusis Rimas Olšauskas gali ir žodžio nepratarti, tik sėdėti ir lėtai rūkyti pypkę, tačiau jo įžvalgos apie meną ar nuoširdūs atsivėrimai apie gyvenimą intelektualiai provokuoja.

Visi jie – neprisitaikėliai, savo tiesų taikūs skleidėjai. 

Ramunė Rakauskaitė

Gimė 1974 m. Vilniuje. Baigė režisūros ir audiovizualinio meno studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kino režisūroje debiutavo 1997 m. sukūrusi dokumentinį filmą „Algimantas Kezys. Štrichai portretui“. Nuo 2014 metų – dėstytoja. 2010-aisiais sudarė atsiminimų knygą „Šoblė“ apie kino klasiką Henriką Šablevičių. Dirbo kino studijose „A Propos“, „Studija Nominum“.

Rinktinė filmografija

Radviliada (Radvilliad, 2014)
Sūrininkas (Cheese Maker, 2006)
Sausio 13-oji po dešimties metų (January 13th Ten Years After 2002)
Algimantas Kezys. Štrichai portretui (Algimantas Kezys. Strokes for the Portrait, 1997)

Filmo seansai

09.27 Trečiadienis
  • Skalvija (Vilnius) 19:00 Pristatymas

09.29 Penktadienis
  • Pasaka (Vilnius) 18:00

10.08 Sekmadienis
  • 17:00


Informacija

Režisierė: Ramunė Rakauskaitė
Scenarijus: Ramunė Rakauskaitė
Operatorius: Audrius Kemežys
Muzika: Faustas Latėnas
Montažas: Kostas Radlinskas
Prodiuseriai: Arūnas Matelis, Ramunė Rakauskaitė
Gamintojas: Studija Nominum
Lietuva, 2017, liet. k., 43 min.