Grafinis elementas
Tvarkaraštis

Vidurio Europos vyrai

Central European Men

Valdas Ozarinskas, Aida Čeponytė, Gerda Paliušytė

Bilietai
Ikona63 min.
Ikona2001 / 2023
IkonaN-13
IkonaLietuvių kalba
IkonaLietuviški, angliški subtitrai

„Vidurio Europos vyrai“ – Aidos Čeponytės ir Valdo Ozarinsko projektas, kurio centre – kasdienis lietuvių vyrų stilius. Viena iš projekto dalių – dokumentinė vaizdo medžiaga, kurioje menininkų draugai ir kolegos pasakoja apie mėgstamus, jų spintose kabančius drabužius ir jų derinius, komentuoja savo požiūrį į madą ir saviraišką. Kūrinyje atsiskleidžia skirtingos asmenybės, varijuojančios nuo drovių iki impozantiškų. Ši dokumentinė medžiaga – tai intymus ir bekompromisis laikmečio dokumentas, kurio kūrėjų ir personažų pokalbius sieja švelni saviironija, nukreipta ne tik į save, bet ir vyriškumo reiškinį apskritai, jo vietines, kartais komiškas apraiškas, ribotas laiko kultūrines ir finansines galimybes. Kita vertus, po humoro uždanga ryškėja nuoširdus troškimas gerai atrodyti, individualumo poreikis, mėgavimasis laisve priimti sprendimus ir jausmas, kad esi Vakarų pasaulio dalyvis. Pristatoma medžiaga sumontuota kartu su kūrinio bendraautore Aida Čeponyte ir projekto kuratore, menininke Gerda Paliušyte. Projekte užfiksuoti Rolandas Rastauskas, Tadas Balčiūnas, Saulius Paukštys, Gintaras Kuginys, Arūnas Baltėnas, Saulius Pilinkus, Darius Gerasimavičius, Gediminas Laurinavičius, Girvydas Duoblys, Donatas Jankauskas, Dainius Liškevičius.

VDFF pristato lietuvišką premjerą „Juoda“ (rež. Aušra Lukošiūnienė) apie architektą Valdą Ozarinską. Projekto „Vidurio Europos vyrai“ seansas rengiamas kviečiant giliau susipažinti su menininko kūryba.

Valdas Ozarinskas, Aida Čeponytė

Valdas Ozarinskas (1961–2014) ir Aida Čeponytė – menininkų duetas, intensyviai kūręs dešimtajame dešimtmetyje. Nors daugiausia dirbo konceptualios architektūros ir dizaino srityse bei projektavo visuomeninius pastatus ir jų interjerus, jie taip pat kūrė filmus, instaliacijas, scenografiją, organizavo meno akcijas ir kitus renginius. Kūryba pasižymėjo utilitarine estetika, tarpdisciplininiu mąstymu, viešų ir intymių erdvių santykio tyrinėjimu, buities ir lyčių vaidmenų subversija, kolektyvinėmis praktikomis. Žymiausi projektai: interjerai barams „NATO’s“ (1995) ir „Neperšaunama liemenė“ (1996), Lietuvos paviljonas EXPO 2000 parodai (kartu su arch. G. Kuginiu ir M. Bučiene), video kūriniai „Raudona“ (1997) ir „Vyras ir moteris“ (1999), „Nuodų mergaitė“ (2001), mados kolekcija „Vidurio Europos vyrai” (2001).

Kuratorė
Gerda Paliušytė

Kūrėjai
Valdas Ozarinskas, Aida Čeponytė

Montažas
Aida Čeponytė, Gerda Paliušytė

Šalis
Lietuva

Seansai

Rėmėjai