Pagrindinė programa  

Visi filmai

Trys moterys

Karpatų kalnų apsupty, slėnyje tarp Lenkijos, Slovakijos ir Ukrainos, vos girdimai alsuoja nykstantis Stužicės kaimas. Ukrainiečių kalba tai reiškia „šaltą vietą“, tačiau filmas paskatins galvoti ką kita. Jame per žavias kasdienybės smulkmenas ir sudėtingus iššūkius skleidžiasi trijų moterų portretai, o kartu su jais ir kaimo gyventojų realybė – izoliuota ir atskirta, tačiau preciziškai tapanti platesnį Ukrainos politinių ir socialinių realijų peizažą. Nostalgiški vaizdai nukelia į bendruomenės gyvenimą ir padeda iš arčiau pažinti švelnumo ir tyro humoro nestokojančias kaimo gyventojas. Pamažu bendruomenės magija pačius filmo kūrėjus įtraukia taip, kad ir jie atsiduria priešais objektyvą. 

Maksymas Melnykas atvyko filmuoti trijų moterų, kai Ukrainos žmonės dar negyveno karo realijomis. Atokiame kaime vyravo nepriteklius, netrūko bėdų ir nerimo dėl ateities, vis dėlto daug labiau į akis ir širdį režisieriui krito žmonių nuoširdumas, vaišingumas, šiluma. Gamtos idilėje paprasto žmogaus drama skleidėsi tyliai ir subtiliai. „Trys moterys“ –  tai „cinéma vérité“ filmas, kuriame kūrėjai atidžiai žvelgia į tikrovę, stengiasi užčiuopti tai, kas nematoma, tačiau kartu yra gyvenimo esmė ir tikrasis grožis. (Vilma Levickaitė)

Rugsėjo 22 d. ir 23 d. po peržiūros vyks pokalbis su filmo režisieriumi Maksym Melnyk (anglų k.).

Rugsėjo 27 d. filmas bus rodomas kartu su trumpametražiu filmu „Shanzhai ekranai“. Filmus pristatys „Meno avilio“ „Jaunosios programerės” Aneta Beginskaitė ir Emilija Lanevskaja. Seansas organizuojamas drauge su Vilniaus tarptautiniu trumpųjų filmų festivaliu.

Maksym Melnyk

Maksym Melnyk gimė Užhorode, Ukrainoje. Regioninėje televizijoje dirbo žurnalistu, vėliau įstojo įkino režisūrą. „Trys moterys“ yra baigiamasis jo dokumentikos režisūros studijų darbas Konrado Volfo kino universitete Babelsberge.

Apdovanojimai

Leipcigo dokumentinių filmų festivalis – publikos apdovanojimas už geriausią dokumentinį filmą, 2022
DEFA prizas už išskirtinį vokiečių dokumentikos filmą, 2022
Duisburgo filmų savaitė – publikos apdovanojimas už geriausią filmą, 2022

Filmo seansai

09.22 Penktadienis
  • „Skalvija“ (Vilnius) 19:00 Pristatymas

09.23 Šeštadienis
  • „Skalvija“ (Vilnius) 18:50 Pristatymas

09.25 Pirmadienis
  • „Skalvija“ (Vilnius) 15:30

09.27 Trečiadienis
  • Senamiesčio „Pasaka“ (Vilnius) 18:15 Pristatymas


Informacija

Režisierius: Maksym Melnyk
Scenarijus: Maksym Melnyk, Christiane Seiler
Operatorius: Florian Baumgarten, Meret Madörin
Montažas: Jannik Eckenstaler
Garsas: Roman Pogorzelski, Gislinde Böhringer
Muzika: Maksym Melnyk
Prodiuserė: Andrea Wohlfeil
Gamintojas: Filmuniversität Babelsberg Konrad Wolf
Vokietija, 2022, 85 min.