Teminė programa „Asmeninės perspektyvos“  

Visi filmai

8 mm metai

Būsimos Nobelio literatūros premijos laureatės Annie Ernaux ir jos vyro Philippe’o rankose atsiduria „Super 8“ kamera. Galbūt iš baimės sugadinti brangiai kainavusią techniką, o gal dėl santykiuose įsitvirtinusių standartinių vyro ir moters vaidmenų, filmavimą Annie patiki vyrui. Šis užfiksuos bene dešimt šeimos gyvenimo metų, į kuriuos jau gerokai vėliau pažvelgs šiandien visame pasaulyje gerai žinoma rašytoja. Raminamu balsu lydėdama žiūrovą, Ernaux atskleidžia savo talentą pasakoti, apgaubia kadrus refleksija ir apnuogina po idiliškais vaizdais glūdinčią melancholiją. Annie domina kamera užfiksuotas teatrališkas įvykio jausmas. Būtent taip ji pavadins ir savo autobiografinę knygą, sulaukusią didelio susidomėjimo Lietuvoje.

Programą „Asmeninės perspektyvos“  sudarė kinotyrininkės dr. Renata Šukaitytė ir dr. Zanė Balčus, kuria siekiama pristatyti šiuolaikiniame dokumentininiame kine ryškią tendenciją – kūrėjų polinkį apie sudėtingus socialinio, politinio gyvenimo klausimus, kalbėti asmeniškai jautriai, estetiškai paveikiai ir intelektualiai.

„8 mm metai“ – ryškus žymios rašytojos Annie Ernaux režisūrinis debiutas, kuriame išlaikoma jos literatūrai būdinga asmeninės atminties, autobiografiškumo linija. Režisierės vyro užfiksuoti namų kino kadrai, lydimi Ernaux užkadrinio balso, užburia drąsiu atvirumu ir intymumu. Vis dėlto žiūrint asmeninį šeimos archyvą neišvengiamai aplanko laikinumo jausmas ir nesusigrąžinamos praeities ilgesys. Visiems pažįstamas namų kino formatas pakylėja filmą nuo asmeninės istorijos iki universalaus laikmečio dokumento. (Ona Kotryna Dikavičiūtė)

Annie Ernaux

Annie Ernaux laikoma viena iš svarbiausių prancūzų autorių. Jos autobiografiniai ir fikciniai romanai pelnė daugybę apdovanojimų, 2022 m. rašytojai buvo suteikta literatūros Nobelio premija.

David Ernaux-Briot 

Annie ir Philippe’o Ernaux sūnus, gimęs 1968. Dirba mokslo žurnalistikoje, kuria televizijos laidas. „8 mm metai“ yra jo pirmasis dokumentinis filmas.

Filmo seansai

09.25 Pirmadienis
  • „Skalvija“ (Vilnius) 19:30 Pristatymas

09.28 Ketvirtadienis
  • Senamiesčio „Pasaka“ (Vilnius) 18:15 Pristatymas

09.29 Penktadienis
  • „Arlekinas“ (Klaipėda) 18:00


Informacija

Režisieriai: Annie Ernaux, David Ernaux-Briot
Scenarijus: Annie Ernaux
Operatorius: Philippe Ernaux
Montažas: Clément Pinteaux
Garsas: Rym Debbarh-Mounir, Mélissa Petitjean
Muzika: Florencia Di Concilio
Prodiuseris: David Thion, Philippe Martin
Gamintojas: Les Films Pelléas
Prancūzija, 2022, 63 min.