Tarptautinio simpoziumo „Erdvės politika“ filmų programa  

Visi filmai

Berto Haanstra trumpametražių filmų programa

Vienas svarbiausių ir garsiausių Olandijos režisierių Bertas Haanstra kūrė unikalius trumpametražius dokumentinius filmus, kuriuose laisva improvizacija derinama su preciziškai suplanuotais kadrais, o poetiška kamera su humoru prisodrintomis idėjomis. B. Haanstrai rūpėjo ne tik Olandijos peizažas, bet ir gilesnis jo ryšys su visuomene, taip pat modernėjančių miestų ir gamtos priešprieša. Į jo akiratį taip pat pakliūva ir žmogaus bei gyvūno santykis, filme „Zoologijos sodas“ šmaikščiai žvelgiama iš abiejų perspektyvų eksperimentuojant su slapta kamera. Režisierius nuo pat savo karjeros pradžios sulaukė pripažinimo – už filmą „Olandijos veidrodis“ jis sulaukė apdovanojimo Kanų kino festivalyje, o filmas „Stiklas“ režisieriui pelnė Oskarą už geriausią trumpametražį dokumentinį filmą. B. Haanstros filmografijoje ne tik trumpametražiai dokumentiniai filmai – ilgametražis dokumentinis filmas „Kiekvienas“ ir vaidybinis ilgametražis filmas „Fanfaros“ tapo vienais žiūrimiausių filmų Olandijoje. Ši nedidelė trumpų B. Hanstros filmų programa kviečia susipažinti su autentišku režisieriaus žvilgsniu į jį supusią aplinką, žmones, architektūrą, modernėjančią visuomenę. Šis žvilgsnis labai turtingas – jis tai ironiškas, tai švelnus ir poetiškas, bet svarbiausia – siekiantis pažvelgti į tikrovę su nuostaba.

Apie programą

Aplinkos, kurias mes formuojame, yra mūsų svajonių, įsivaizdavimų, susitarimų ir taisyklių projekcijos. Rugsėjo 29–spalio 2 d. kultūros komplekse SODAS 2123 vyksiančio Architektūros simpoziumo tema – erdvės politika. Jo metu bus tyrinėjami erdvės susitarimų klausimai ir naudojimosi erdve aspektai nuo mažiausio mastelio – erdvės vieneto – iki didžiausio mastelio – geopolitikos. Simpoziumą lydinti filmų programa retrospektyviai pažvelgs į skirtingas modernėjančio pasaulio atnešamas temas ir jų sąveikas su aplinka.

Programos partneris: kultūros kompleksas SODAS 2123

Olandijos veidrodis (1950, 9 min.)

Apdovanojimai:

Tarptautinis Kanų kino festivalis –  „Grand Prix” už geriausią trumpametražį filmą

Stiklas (1958, 11 min.)

Apdovanojimai:

JAV Kino meno ir mokslo akademija – „Oskaras” už geriausią dokumentinį trumpametražį filmą, 1960

BAFTA – geriausias dokumentinis filmas, 1959

Tarptautinis Berlyno kino festivalis – Sidabrinis lokys”, specialus prizas už geriausią trumpametražį dokumentinį filmą, 1958

Zoologijos sodas (1962, 11 min.)

Apdovanojimai:

Tarptautinis Berlyno kino festivalis – FIPRESCI apdovanojimas, 1962

Tarptautinis Berlyno kino festivalis – geriausias trumpametražis filmas, tinkamas jaunai auditorijai, 1962

Nyderlandai (1983, 15 min.)

Filmo seansai

09.23 Penktadienis
  • „Skalvija“ (Vilnius) 19:00 Pristatymas


Informacija