Undefined index: page in /home/vdff/domains/vdff.lt/public_html/Plugin/Festivals/Model.php:243Undefined index: theatre_id in /home/vdff/domains/vdff.lt/public_html/Plugin/Festivals/Model.php:245Undefined index: theatre_id in /home/vdff/domains/vdff.lt/public_html/Theme/VDFF/view/elements/calendar.php:12

2019 Renginiai  

Visi filmai
Undefined index: page in /home/vdff/domains/vdff.lt/public_html/Plugin/Festivals/Model.php:243Undefined index: theatre_id in /home/vdff/domains/vdff.lt/public_html/Plugin/Festivals/Model.php:245Undefined index: theatre_id in /home/vdff/domains/vdff.lt/public_html/Theme/VDFF/view/elements/head_colls_menu.php:13

Susitikimas su Antanu Mockumi

20 d. 18 val. Vilniaus universiteto (Universiteto g. 3) Teatro salėje vyks susitikimas su Antanu
Mockumi – lietuvių kilmės filosofu, pacifistu, matematiku, politiku iš Kolumbijos.

Susitikimo temų frangmentai:

Gyvenimas yra šventas
Taip yra. Gyvenimas yra šventas.

Revoliucijos
Pačios sėkmingiausios XX a. revoliucijos yra feministinis judėjimas ir judėjimas už žmogaus teises. Daug kas mano, kad abi revoliucijos tebesitęsia – dar laukia ilga kova prieš diskriminaciją.

Menas ir politika
Manau, kad ribos tarp meno ir politikos nyksta, manau, kad menas yra pats efektyviausias būdas paskatinti žmones aktyviau dalyvauti politikoje.

Merai
Man patiko Benjamino Barberio knyga Jei merai valdytų pasaulį, joje buvo analizuojami mano darbai Bogotoje. Toje pačioje knygoje autorius kritikuoja mane, kad suviliotas aukštesnių pareigų, nesiekiau mero posto trečią ir ketvirtą kartą.

Kaip rinktis politikus?
Šiandien profesionalūs politikai konfrontuoja su taip vadinamais anti-politikais”. Pirmieji politiką traktuoja kaip karo tarnybą, kvapą gniaužiančią karjerą.
Antrieji politiką mato kaip veiklą, kurioje reikia tam tikrų kompetencijų ir vertybių. Pastarieji laukiniai” politiką gali priartinti prie poezijos. Mes, homo sapiens, visuomet kuriame istorijas, kurios suteiktų mūsų gyvenimams prasmės.

Smurtas, korupcija, paskatos
Smurtą ir korupciją reikėtų nugalėti pasitelkiant baimę ir bausmę, lydimą gėdos ir kaltės. Šiais laikais daug nusikaltimų baigiasi be nuosprendžio, nes dažnai žmogaus sprendimas yra paremtas išskaičiavimu: apsimoka - neapsimoka.

Pokalbį moderuos žurnalistas, televizijos laidų vedėjas Rytis Zemkauskas.

09.20 | 18:00