Pagrindinė programa  

Visi filmai

Baltoji mama

Nedideliame Maskvos bute Alina Makarova augina šešis vaikus. Jos buvęs vyras yra iš Etiopijos, tad vaikai – mišraus gymio. Alina su naujuoju vyru nusprendžia įsivaikinti baltaodį berniuką. Alinos vaikai greitai pajunta, kad kone visas motinos dėmesys dabar bus skiriamas būtent jam. Berniukas sujaukia namų ramybę. Nuolatiniai jo agresijos priepuoliai, keiksmai, pasikumščiavimai su kitais vaikais Alinos namuose tampa kasdienybe. Moteris supranta, kad toks vaiko elgesys – jo skaudžios praeities aidas. Rizikuodama net šeimos griūtimi, ji vis tik pasiryžta užauginti dar vieną žmogų.
Išmintingi pokalbiai su vyru, vaikais, beribė kantrybė bei stiprus tikėjimas, kad galima pakeisti  neįmanomus dalykus – visa tai liudija, kokia stipri gali būti besąlygiška meilė.

„Gyvenau su jais šešias dienas per savaitę septynis mėnesius. Likusį laiką, kai manęs nebūdavo, jie filmuodavo save patys. Mano tikslas buvo padaryti taip, kad istorija atrodytų pasakojama iš vidaus ir kad žiūrovui atrodytų, jog nėra pašalinio operatoriaus. Tai padaryti ne visada buvo lengva.“ Zosia Rodkevič

 Jevgenjia Ostanina Rostavo universitete įgijo filosofijos daktaro laipsnį. Akademinę veiklą iškeitusį į darbą dokumentinio kino projektuose, Jevgenija pirmą kartą dirbo kaip filmo režisierė

Zosia Rodkevič gimė Maskvoje. Ji baigė Marinos Razbežkinos dokumentinio kino mokyklą. Rodkevič pripažinimą pelnė jos 2012 m. filmas „Žiema, bėk iš kiemo!“ Jos pirmasis pilno metro filmas „Mano draugas Borisas Nemcovas“ (2016 m.) buvo apdovanotas Krokuvos kino festivalyje. Rodytas ir VDFF.

FilmografijaMano draugas Borisas Nemcovas, 2016

Filmo seansai

09.27 Ketvirtadienis
  • Skalvija (Vilnius) 18:50 Pristatymas

09.29 Šeštadienis
  • Skalvija (Vilnius) 15:10 Pristatymas

10.07 Sekmadienis
  • 16:30


Informacija

Režisierės: Zosya Rodkevich, Evgenia Ostanina
Scenarijus: Susanna Baranzhieva, Evgenia Ostanina
Operatoriai: Zosya Rodkevich, Alina Makarova, Sergey Makarov
Montažas: Evgenia Ostanina
Garsas: Georgy Ermolenko
Prodiuseriai: Alexander Rastorguev, Pavel Kostomarov, Ilya Malkin
Gamintojas: CHBK Film
Rusija, 2018, 97 min.