Algio Arlausko dokumentinių filmų retrospektyva  

Visi filmai

Laiškas motinai

Rubenas nuo gimimo serga cerebriniu paralyžiumi. Vaikystėje ir paauglystėje mėtytas iš vienų sovietinių vaikų namų ir internatų į kitus, vaikinas šiaip ne taip išgyvena ir pasiryžta surasti savo motiną. Kokia ji? Ar sūnų paliko savo noru, o gal jai buvo pameluota, kad sunkiai sergantis kūdikis neišgyveno? Dar daugiau klausimų kyla paaiškėjus, kad vaikas gimė ne bet kur – Kremliaus ligoninėje, o jo senelis – buvęs Ispanijos komunistų partijos generalinis sekretorius. Bet į visus klausimus atsakoma palaipsniui, šio filmo-kelionės metu herojams apsilankius Madride, Paryžiuje, Maskvoje ir Prahoje bei pasitelkus archyvus ir privačių detektyvų pagalbą. Atskirus filmo epizodus jungia už kadro skaitomas Rubeno laiškas išsiilgtai, niekada nematytai motinai.

Rubenas Davidas Gonzálezas Gallego sunkų neįgalaus našlaičio gyvenimą aprašė sukrečiančioje knygoje „Balta ant juodo“ (lietuviškai išleistoje 2005 m.), už kurią 2003 m. autorius pelnė „Russian Booker Prize“ premiją.

 Algis Arlauskas Pinedo gimė 1957 m. Maskvoje. Baigęs Boriso Ščiukino teatro institutą, dirbo Maskvos jaunojo žiūrovo teatre. Filmuotis kine pradėjo nuo penkiolikos. Jis sukūrė vieną pagrindinių vaidmenų tuo metu itin populiarioje režisieriaus Leonido Gaidajaus komedijoje „Sportloto-82“. Kai aktoriaus profesijos A. Arlauskui nebepakako, jis baigė režisūros studijas VGIKe (Sąjunginiame valstybiniame kinematografijos institute). Kaip režisierius ir scenarijaus autorius sukūrė daugiau nei dvidešimt dokumentinių filmų, du ilgametražius ir kelis trumpametražius vaidybinius filmus. 1991 m. išvyko gyventi ir dirbti į Bilbao (Ispanija). Jis yra vienas iš teatro ir kino mokyklos „Ánima Eskola“ Bilbao įkūrėjų, jai vadovauja iki šiol. A. Arlauskas Pinedo buvo apdovanotas Sergejaus Eizenšteino premija, pelnė pagrindinį prizą tarptautiniame kino festivalyje „Kinas be barjerų“.

Rinktinė filmografija

Bepročių sąmokslas , 2016
Tėvynė , 2011
Nugalėtojas, 2008
Kirpykla , 2006
Laiškas motinai , 2001
Gyventi ir mirti Rusijoje , 1991–1994
Nueiti kelią , 1990
Neasmeniški reikalai , 1988
Prisilietimas , 1987

 

Filmo seansai

09.23 Sekmadienis
  • Skalvija (Vilnius) 16:30 Pristatymas


Informacija

Režisierius: Algis Arlauskas
Scenarijus: Algis Arlauskas
Operatoriai : Arūnas Baraznauskas, Charlie Herranz
Montažas: Haritz Zubillaga
Muzika: Jacques Burtin
Garsas : Aurelio Martinez
Prodiuseris: Carlos Juarez
Gamintojas: Carlos Juarez P. C.
Ispanija, Rusija, 2001, 52 min.