Rimtauto Šilinio retrospektyva  

Visi filmai

III programa (Sala/Nojaus arka)

Sala

Psichiatrinės ligoninės-internatai tarybiniais metais buvo ne tik psichinius sutrikimus turinčių ligonių namai, bet ir „salos“, kuriose buvo izoliuoti ir politiniai kaliniai. Vienoje jų ilgas dienas leido prieš daugybę metų uždarytas, brolio kagėbisto išduotas filmo herojus. O kai Lietuva susigrąžino laisvę, jis pasiliko internate, tik dabar jau kaip virtuvės darbuotojas.

Režisierius R. Šilinis atskleidžia tragišką vieno iš daugybės sovietmečio suluošintų žmonių istoriją. Filmo finale viena internato gyventoja būrėja teigia: „Pradžia pasaulio pabaigos jau yra.“ Paskutiniuose kadruose fone girdisi pianinu perduodamas SOS signalas.

Nojaus arka

„Graži tu, mano brangi tėvyne, šalis, kur miega kapuos didvyriai“ – muzikinis motyvas, kuris filme suskamba ir kaip rauda, ir kaip riksmas, tampa pagrindine filmo tema. Režisierius R. Šilinis, jungdamas metaforinius kadrus ir siužetus, gretina Lietuvos praeitį ir dabartį, atskleisdamas  istorinius patyrimus, kultūrinį palikimą. Negyvos žuvies žvilgsnyje atsispindi ir griūvančios šventyklos, ir dangų padalinę statybiniai kranai, ir degantys laukai, ir „Lietuvos Mis“ rinkimai. Vizualų dramatizmą sustiprina kompozitoriaus F. Latėno muzika, kuri jungia dzūkiškas raudas, traukinio sinkopavimą, vokiškus ir tarybinius maršus, miuziklo fragmentus bei poeto Sigito Gedos pasisakymus pirmuosiuose Sąjudžio mitinguose.

Įėjimas su nemokamais bilietais.

Filmo seansai

09.28 Ketvirtadienis
  • Skalvija (Vilnius) 17:00 Pristatymas


Informacija

Sala 

Režisierius: Rimtautas Šilinis
Scenarijus: Rimtautas Šilinis
Operatorius: Vytautas Radzevičius
Asistentai: Mindaugas Cicėnas, Ona Diržytė
Redaktoriai: Juozas Čepulis, Julija Trinkūnienė
Muzika: Faustas Latėnas
Garsas: Vladimiras Simonka
Prodiuseris: Robertas Bikelis
Gamintojas: Lietuvos kino studija
Lietuva, 1990, liet. k., 48 min.


Nojaus arka

Režisierius: Rimtautas Šilinis
Scenarijus: Rimtautas Šilinis
Operatorius: Algimantas Mikutėnas
Muzika: Faustas Latėnas
Garsas: Romualdas Fedaravičius, Vladimiras Simonka
Prodiuseris: Robertas Bikelis
Gamintojas: Lietuvos kino studija
Lietuvos TSR, 1988, liet. k., 47 min.