Pagrindinė programa  

Visi filmai

Nulinės dienos

Kibernetinis saugumas šiandien – vienas svarbiausių uždavinių pasaulyje. Nuolat vykdomos kibernetinės atakos trikdo stambių įmonių bei valstybinių institucijų darbą. Numatyti išpuolius darosi vis sunkiau, o išgauta informacija naudojama globalaus masto nusikaltimams vykdyti. Režisierius Alexas Gibney pristato sofistikuotą kibernetinio viruso „Stuxnet“ tyrimą. Vienas sudėtingiausių istorijoje, save reprodukuojantis kompiuterinis užkratas buvo nukreiptas į branduolinius reaktorius Irane. Kibernetinio karo vėliavnešys „Stuxnet“ akimirksniu išplito išryškindamas pažeidžiamiausias sistemos vietas JAV, Rusijoje bei daugelyje kitų pasaulio valstybių. „Oskaro“ laureatas Alexas Gibney pristato detektyvinę istoriją, kurioje atskleidžia intriguojančias viruso, žyminčio tarptautinių konfliktų erą, sukūrimo bei plitimo aplinkybes. Ironišku tonu filme pasakojama tai, apie ką iki šiol nenoriai kalba valstybinių institucijų atstovai.

 „Mes įžengėme į keistoką pasaulį, kuriame viešiems asmenims – valdžios atstovams – neleidžiama viešai kalbėti apie dalykus, kurie iš tiesų kelia didžiulį visuomenės susirūpinimą. Filmu siekiu atkreipti dėmesį į tokią veidmainystę ir absurdą.“  Režisierius Alexas Gibney

Alex Gibney

Režisierius ir žurnalistas gimė 1953 m. Niujorke. Studijavo Jeilio universitete bei UCLA kino akademijoje. Sukūrė filmą apie Hunterį S. Thompsoną ir jo žurnalistikos stilių „Gonzo“. Dirbdamas su Martinu Scorsese prodiusavo 2003 m. televizijos serialą „The Blues“, kurio atskiras dalis kūrė tokie režisieriai kaip Wimas Wendersas, Clintas Eastwoodas. 2008 m. filmas „Taxi to the Dark Side“, pasakojantis apie amerikiečių taikomas kankinimo strategijas Afganistano kare, buvo apdovanotas „Oskaro“ statulėle už geriausią dokumentiką.

Rinktinė filmografija

Steve’as Jobsas: Žmogus mašinoje (Steve Jobs: The Man in the Machine, 2015)
Trumpai ir aiškiai: Scientologija ir tikėjimo kalėjimas (Going Clear: Scientology & the Prison of Belief, 2015)
Armstrongo melas (The Armstrong Lie, 2013)
Gonzo: Dr. Hunterio S. Thompsono gyvenimas ir kūryba (Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson, 2008)
Taksi į tamsą (Taxi to the Dark Side, 2007)

Filmo seansai

09.25 Pirmadienis
  • Skalvija (Vilnius) 20:45

09.28 Ketvirtadienis
  • Pasaka (Vilnius) 21:00

10.01 Sekmadienis
  • Skalvija (Vilnius) 20:30

10.06 Penktadienis
  • Kultūros fabrikas (Klaipėda) 18:30

10.07 Šeštadienis
  • Ukmergės kultūros centras 18:30


Informacija

Režisierius: Alex Gibney
Operatoriai: Antonio Rossi, Brett Wiley
Montažas: Andy Grieve
Muzika: Will Bates
Prodiuseriai: Marc Shmuger, Alex Gibney 
Gamintojai: Magnolia Pictures, Participant Media, Jigsaw Productions & Global Produce
JAV, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 116 min.